Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

POMERANIAN

 
Pomeranian patří mezi špice, ale zasloužil by si být samostatným plemenem
Zpátky do minulosti
Historie vzniku mnoha plemen je zajímavá a v řadě případů ještě nedokončená. Platí to i o malém úsměvném pejskovi, který oficiálně zatím patří mezi trpasličí špice, ale zdá se být samostatnou a od ostatních špiců odlišnou variantou. 
Jeho předci pocházejí z Německa, ale do své dnešní podoby se formoval ve Velké Británii a v USA. Jméno pomeranian je odvozeno od Pomořanska, historické oblasti, kterou bychom našli na severovýchodě Německa a která zasahovala i do Polska. Ve starší literatuře je pomeranian označován jako pomořanský špic. Složitější to bylo a i dnes trochu je z hlediska oficiálního uznání. Pomeranian se od typických představitelů trpasličích špiců, mezi které je řazen, dost liší. Pomeranian má silnější kostru, kulatější hlavu s kratší čenichovou partií. Největší rozdíl je v srsti, pomeranian má mnohem hustší podsadu, na výstavu je nutná celková úprava srsti. 
 
Vzhled 
Pomeranian vyniká krásnou srstí s bohatou podsadou, díky které odstává od těla. Krk vyniká krásným, mohutným límcem připomínajícím hřívu. Srst může mít zbarvení jakékoli si vzpomenete! Černá, hnědá, oranžová, oranžová s melírem (orange-sable), bílá, vlkošedá, krémová, krémová s melírem (creme-sable), černá s pálením (black and tan), strakatá (bílá se znaky).
Barvy pomeraniana najdete na www.americanpomeranianclub.org/colors.htm
Jeho velikost, spíš maličkost je 18- 22cm v kohoutku.
Váha by měla být odpovídající výšce, od 2kg do 3kg.
 
Povaha POMERANIANA
Pomeranian je inteligentní, radostný a učenlivý. Jeho lišácký výraz jen dokazuje, že je to temperamentní mini psík. Ve společnosti se chová velice důstojně. Není to žádný šašek, ale pes ,u kterého se v malém těle skrývá velký charakter. Je poslušný, hravý a milující svou rodinu, se kterou tráví svůj čas nejradši. Na svého pána je velice fixovaný.
Pomeranian se dožívá velice vysokého věku (až 17 let). Je vhodný do rodin s dětmi které miluje, ale taky do mini bytu jako společník. Svého pána opravdu bezmezně miluje a potřebuje s ním být v kontaktu, takže se nehodí jako pejsek na zahradu! Z vlastní zkušenosti můžu říct, že je to velice přizpůsobivý pejsek a už v ranném věku splňuje všechny charakteristické rysy pro jeho plemeno. Je to pejsek, který je schopný výcviku agility i poslušnosti. 

TOPlist