Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Nekupuj pomeraniana když:

 

Jak si koupit pomeraniana a nenaletět?
RADY NEKUPUJ KDYŽ:
1. Dotyčný inzeruje po celý rok neomezený počet štěňat hlavně na inzertních portálech typu bazos.cz.
2.Vás dotyčný nepustí do bytu/domu, kde štěně vyrůstá opakovaně na návštěvu, což potřebujete k tomu, aby si na vás zvyklo. Prodávající bude nabízet odběr štěněte na jiných místech než doma.
3. Je štěně příliš maličké. Pokud chovatel nabízí štěně mladší 50 dní (něco přes 7 týdnů) je to nezákonné! 
4. Má prodávající mnoho psů a nikde nemá matku nebo štěněte nebo tvrdí, že se o štěně nestará. Všude je nepořádek a zápach.
5. Štěně není viditelně zdravé- má blechy (černé tečky v srsti), špinavé uši, rýmu, kašel, průjem, má viditelné defekty na těle- velikou fontanelu, kýlu, krátkou horní nebo dolní čelist.
6. Štěně má ještě sací reflex.
7.Prodávající nedokáže odpovědět na vaše dotazy týkající se zdraví štěněte a jeho rodičů a péče o štěně ani čím bylo krmeno. (Pomeraniani z množíren jsou postižení vysokým stupněm luxace patelly,  velkým podkusem či předkusem, epilepsií).
8. Jste se impulzivně rozhodli bez rozmyšlení- pak se snadno stanete obětí podvodu.
10. Nemá kupující platnou smlouvu a doklady ke štěněti (očkovací průkaz/Pet Pas) a to není čipované!
 
Jak odhalit podvodníka?
DŮVĚŘUJ, ALE PROVĚŘUJ!
Nejlépe si nechte chovatele doporučit, dále si ho podle jména zkusit vyhledat na googlu, informovat se v diskuzním fóru např. na sociálních sítích.
 
Nekupovat TEA CUP POMERANIAN! Takové plemeno neexistuje, pokud je štěně extrémně maličké, může mít genetickou vadu nanismus!

TOPlist